Podczas Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego poznamy najlepszych spośród prezydentek i prezydentów.

Ranking N15 realizowany przez redakcję tygodnia Newsweek tym roku odbywa się po raz dwunasty. N15 to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast. Nad przebiegiem głosowania czuwa kapituła, w skład której wchodzą:

prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego,
dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej,
dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich,
Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”
Na liście do głosowania tradycyjnie nie ma prezydenta Warszawy. Jako kapituła uznaliśmy, że stolica kraju powinna konkurować z metropoliami Europy, a nie z polskimi miastami wielokrotnie od niej mniejszymi. Nie ma też prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, który trzykrotnie już wygrywał w N15 i otrzymał od nas dożywotni tytuł Superprezydenta. Podobnym tytułem może pochwalić się były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Tegorocznych zwycięzców rankingu poznamy podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego.

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie