InPost Green City jest częścią strategii długotrwałej strategii ESG marki i odpowiedzią na potrzeby miast i mieszkańców związanych z funkcjonowaniem w czystej, nowoczesnej i zielonej przestrzeni. InPost do 2040 r. chce osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną. Co więcej, jej cele dekarbonizacyjne zostały zaakceptowane przez Science Based Targets initiative (SBTi), do której to inicjatywy InPost dołączył w listopadzie 2021 r., a CDP (Carbon Disclosure Project) przyznał Grupie InPost ocenę -A, podczas gdy globalna średnia ocena dla biznesu logistycznego wynosi C. W ramach swojej strategii środowiskowej, InPost dąży do minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko.

Obecnie w Programie InPost Green City uczestniczy 60 miast, we współpracy z którymi zrealizowanych zostało ponad 60 inicjatyw takich jak m.in.: tworzenie i zazielenianie terenów miejskich – park kieszonkowy w Warszawie, ogrody deszczowe w Lublinie, place zabaw w Łodzi i Bytomiu, czy strefy workout w Kielcach, a także inicjatywy smart jak np. zainstalowanie 6 ławek solarnych na Placu Miejskim w Wyszkowie.

InPost Green City to także działania edukacyjne. W 2023 roku Edustrefa InPost Green City odwiedziła 6 polskich miast, angażując ponad 6600 osób w różne proekologiczne aktywności. Edukatorzy pokazywali m.in. jak zmieniać codzienne nawyki na zdrowsze oraz jak poprzez drobne zmiany wprowadzać bardziej przyjazne środowisku postawy. Najmłodsi angażowani byli w zajęcia łączące naukę ze świetna zabawą, podczas których mogli dowiedzieć się np. jak segregować odpady, czy jak ważna jest zieleń w mieście.

Program to też autorska koncepcja zielonych dachów na maszynach Paczkomat® i nasadzeń roślin w ich sąsiedztwie. Ponadto, zainstalowanych zostało ponad 2000 czujników jakości powietrza na maszynach Paczkomat, a dane z czujników powietrza są przekazywane do miast partnerskich. Ważne jest to, że wszystkie inicjatywy są tworzone we współpracy z miastami i zgodnie z potrzebami mieszkańców.

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie