Transport drogowy ma największy udział emisji gazów cieplarnianych w UE i jako jedyny sektor utrzymuje pod tym względem trend wzrostowy. Strategia na rzecz rozwoju zrównoważonej mobilności opracowana przez Komisję Europejską zakłada, że do 2030 roku przewóz osób na dystansie do 500 km nie powinien generować emisji. Oznacza to, że w Polsce będziemy musieli wymienić 12 tys. autobusów. Proces elektryfikacji floty komunikacji zbiorowej trwa. Oferta oraz osiągi elektrycznych autobusów ciągle rosną. Z uwagi na wysoki koszt zakupu elektrycznego autobusu rozwijane są także alternatywy w postaci konwersji autobusów z silnikiem diesla na napęd elektryczny. Rozwój zeroemisyjnego transportu może przyczynić się do rozwoju krajowego przemysłu w tym obszarze. Polska już jest wiodącym producent autobusów elektrycznych w Europie. Jest to również szansa dla producentów ogniw, akumulatorów trakcyjnych czy pozostałych komponentów do pojazdów.

„Na jaki niskoemisyjny transport stać nasze samorządy?” to temat debaty, której gospodarzem jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Poznaj panelistów


12 kwietnia 2022, 9:00 – 10:00, sala:Columbus CD, Sheraton Sopot Hotel

Weź udział w II Samorządowym Kongresie Finansowym

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie