Konsekwencje Polskiego Ładu, finansowanie realizacji celów polityki rozwojowej Unii Europejskiej, możliwości poszerzania źródeł dochodów własnych samorządów a także strategia działań w obliczu skutków wojny w Ukrainie – to dziś najważniejsze tematy dla polskich województw, miast, miasteczek i wsi. II Samorządowy Kongres Finansowy będzie okazją do spotkania i przedyskutowania możliwych scenariuszy na najbliższe miesiące i lata. W ramach wydarzenia istotną rolę odegrają debaty dotyczące planowania przestrzennego i wdrażania inwestycji.

„Od rewitalizacji do transformacji cyfrowej – jak połączyć siły biznesu i miast we wdrażaniu projektów inwestycyjnych” – to tytuł debaty, w której wezmą udział:

• Ryszard Grobelny, prezydent Poznania w latach 1998–2014
• Małgorzata Winiarek-Gajewska, Prezes Zarządu, Grupa NDI
• Artur Celiński, Wicenaczelny, Magazyn Miasta
• Sebastian Grabowski, Head of IoT/SmartCity/Industry/Edge Entreprise architecture practice, Orange Business Services
• Piotr Czarkowski, Dyrektor Techniczny, Suez Woda
• Wojciech Ostrowski, Skarbnik Miasta Płocka

Zapraszam na debatę, w której poruszymy praktyczne aspekty zagadnienia współpracy miasta i biznesu uwzględniając różne perspektywy. Skupimy się na problemach i ryzykach, które towarzyszą konkretnym inwestycjom, doradzimy, od czego należy zacząć przygodę z podobnymi projektami i dlaczego warto ją rozpocząć – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania, pomysłodawczyni i główna organizatorka Forum Rozwoju Miast, która poprowadzi debatę i wygłosi wystąpienie wprowadzające.

12 kwietnia 2022, 9:00 – 10:00, sala Marco Polo E, Sheraton Sopot Hotel
Dowiedz się więcej o debacie

 

 

 

 

Gospodarzem debaty „Wyzwania finansowe i inwestycje samorządów a reforma planowania przestrzennego” będzie Związek Miast Polskich i wezmą w niej udział:

• Andrzej Porawski, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich
• Anna Kornecka, Dyrektor Instytutu w Program Czysta Polska
• dr inż. arch. Tomasz Majda, architekt, Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich
• Roman Ciepiela, Prezydent Tarnowa
• Adam Neumann, Prezydent Miasta Gliwice

12 kwietnia 2022, 9:00 – 10:00, sala Baltic Panorama, Sheraton Sopot Hotel
Dowiedz się więcej o debacie

 

Zapraszamy do rejestracji >> TUTAJ<<

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie