Wszyscy w całej Europie jesteśmy urzeczeni i zbudowani duchem hojności Polaków. Od najmniejszych domostw i lokalnych szkół, po największe miasta otworzyliście szeroko swoje drzwi. Polityka spójności, będąca wyrazem solidarności europejskiej, wesprze was i waszą hojność poprzez nową inicjatywę CARE.  – zapowiedziała Elisa Ferreira, unijna komisarz. Cohesion’s Action for Refugees in Europe to działanie w ramach polityki spójności na rzecz uchodźców w Europie. Udostępniamy szybsze wsparcie dla Państw Członkowskich i regionów, które przyjmują i goszczą uchodźców na potrzeby inwestycji w infrastrukturę i sprzęt, dostarczenia szybkiego wsparcia finansowego w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb, od opieki zdrowotnej począwszy, wspierania zatrudnienia, szkolnictwa i innych form długoterminowej integracji społecznej. Wszelkie wydatki na te cele będą kwalifikować się do wsparcia z mocą wsteczną od daty rozpoczęcia inwazji rosyjskiej 24 lutego, co umożliwi natychmiastową mobilizację wsparcia z pominięciem zbędnej biurokracji.

 

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie