Pandemia, wojna w Ukrainie, kryzys uchodźczy, perspektywa zubożenia społeczeństwa jako jeden z efektów spowolnienia, wysokich stóp i wciąż rosnącej inflacji… każdy dzień dostarcza kolejną porcję wyzwań, z którą zmagają się samorządy, przedsiębiorcy, ich pracownicy. Ludzie. Skala potrafi przytłoczyć, ale z drugiej strony, pandemiczny kryzys przypomniał siłę i znaczenie empatii tak na co dzień, jak i w biznesie. Bez względu na otoczenie, tego nie da się zatrzymać, tym bardziej jej prospołecznych i prorozwojowych owoców: edukacji włączającej, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, całej sfery inkluzywności – zarówno w ujęciu społecznym, jak i biznesowym. Owe zjawiska “pielęgnować” winniśmy wszyscy, zaś szczególna, jedna z ważniejszych ról, przypada samorządom. Ile w strategiach rozwoju na lata 2021-2017 jest empatii i szeroko pojętej inkluzywności? Ile być powinno? Gdzie – w końcu – znaleźć prawdziwych sojuszników w realizacji celów, których istotę – niestety – nie wszyscy pojmują?

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie