Potrzeby finansowe miast i regionów związane ze współczesnymi wyzwaniami rozwoju cywilizacyjnego wymagają montażu finansowego na poziomie samorządów, które są w znacznej części odpowiedzialne za podejmowanie, przeprowadzanie i rozliczenia projektów inwestycyjnych. Te wyzwania to zmiany klimatyczne, cyfryzacja, oraz zapewnienie spójnego rozwoju społecznego bez wykluczeń. Obecna sytuacja, która z jednej strony domaga się przyśpieszenia po zastoju wywołanym pandemią musi zmierzyć się równocześnie z doraźnymi i długofalowymi skutkami wojny na Ukrainie. Banki rozwojowe mają do odegrania w tym procesie kluczową rolę. Dysponują bowiem nie tylko kapitałem, ale również niezbędną wiedzą, doświadczeniem oraz kompetencjami zarządczymi. Są często operatorami programów, i od ich sprawności zależy końcowy sukces. Mogą również być katalizatorami zmian w prywatnym sektorze finansowym przez porozumienia apeksowe. Jakie są doświadczenia i perspektywy wsparcia samorządów przez BGK w ramach Programu Inwestycji Strategicznych? Czy współpraca banków komercyjnych z EBI może przyczynić się do taniego finansowania inwestycji samorządowych? Czy i jak uruchomiony fundusz pomocy dla uchodźców może wspomóc samorządy z nowych wymiarem zadań związanych z falą imigrantów?

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie