Sztuczna inteligencja (AI), robotyzacja i automatyzacja procesów biznesowych (RPA) to pojęcia odmieniane przez wszystkie przypadki w biznesie, a coraz częściej również w sektorze publicznym. Implementacja tych technologii coraz częściej przyczynia się do się do efektywniejszego wykonywania rutynowych zadań administracyjnych, co pozwala pracownikom skupić się na bardziej wartościowych czynnościach. Automatyzacja i robotyzacja może znacząco skrócić czas oczekiwania na obsługę i zwiększyć ilość zadowolonych/obsłużonych interesantów.

Porozmawiamy o wprowadzeniu gruntownych zmian w procesach i strukturach organizacyjnych urzędów, próbując odpowiedzieć na pytania:

  • W jakich obszarach znaleźć można najważniejsze szanse, związane z zastosowaniem technologii robotyzacji w zadaniach instytucji samorządowych?
  • Jakie korzyści dla urzędów i mieszkańców wynikają z wprowadzenia rozwiązań technologicznych opartych na sztucznej inteligencji?
  • Jak sformułować procesy zachodzące w JST celem skutecznej robotyzacji?
  • Jakie wyzwania technologiczne i organizacyjne mogą wystąpić podczas implementacji rozwiązań RPA w urzędach?
  • Jakie są najlepsze praktyki w zakresie automatyzacji i robotyzacji w sektorze publicznym na świecie?
  • Jakie są możliwości finansowania dostępne dla urzędów chcących zainwestować w technologie automatyzacji i robotyzacji?

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie