Elektromobilność w Polsce koncentruje się obecnie przede wszystkim miastach. W 2022 r. prawie 70% samochodów całkowicie elektrycznych (BEV) w naszym kraju zostało zarejestrowanych w ośrodkach miejskich liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.

W kolejnych miesiącach i latach coraz więcej Polaków będzie decydowało się na zakup samochodu zeroemisyjnego. Na podstawie prognoz, do 2030 r. flota BEV w Polsce może liczyć ponad 930 tys. szt. tj. niemal 20 razy więcej niż obecnie. W konsekwencji polskie miasta stoją przed koniecznością uwzględniania kwestii infrastruktury ładowania w swoich strategiach i planach rozwojowych.

Rozbudowa miejskich sieci ładowania wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami. Należą do nich m.in. niedostatecznie rozwinięta infrastruktura elektroenergetyczna, ograniczenia przestrzenne, czy też konieczność dostosowania mocy i liczby stacji do oczekiwań obecnych i przyszłych kierowców samochodów elektrycznych.

O trendach i wyzwaniach w obszarze infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, jak również najlepszych praktykach dotyczących rozwoju miejskich sieci ładowania będą rozmawiać podczas Europejskiego Forum Samorządowego przedstawiciele polskich miast oraz branży elektromobilności, w tym wiodących operatorów i koncernów motoryzacyjnych.

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie