Polskie samorządy przykładają coraz większą rolę do inicjatyw wspierających integrację międzypokoleniową swoich mieszkanek i mieszkańców. Dzięki tym działaniom starsze i młodsze pokolenie mieszkańców uczy się od siebie wzajemnie co pozwala im na m.in. lepsze rozumienie historii swojej małej ojczyzny czy ułatwiony dostęp do szerszej oferty wydarzeń społeczno-kulturalnych odbywających się na terenie gminy, miasta czy regionu. Integracja ta ma często wymiar bardzo lokalny jeśli nawet nie sąsiedzki – w osiedlach i dzielnicach rady osiedli oraz organizacje społeczne organizują inicjatywy integrujące oba te pokolenia mieszkańców wzmacniając w ten sposób całą lokalną społeczność. W jaki sposób samorząd terytorialny, na różnych szczeblach, może skutecznie prowadzić politykę integracji międzypokoleniowej mieszkańców? Czego od integracji międzypokoleniowej oczekują starsi mieszkańcy, a czego młodsi?

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie