Polityka spójności Unii Europejskiej ma kluczowe znaczenie dla rozwoju regionalnego, jednak jej założenia i mechanizmy finansowania ewoluują, aby odpowiadać na współczesne wyzwania. Nowa perspektywa budżetowa wprowadzi nowe cele związane z bezpieczeństwem oraz może skorygować dotychczasowe założenia zielonej i cyfrowej transformacji. Czego polskie samorządy mogą się spodziewać po budżecie na lata 2028-2034? Wiadomo, że trzeba być przygotowanym na zmniejszenie strumienia finansowania, co po części jest wynikiem zmiany priorytetów w polityce unijnej, a po części rezultatem sukcesu polskich regionów, które przestają odstawać poziomem swojego rozwoju od przeciętnej europejskiej. Ale czy można się spodziewać nowych szans w nowym budżecie i jak się do nich przygotowywać? Debata skupi się na roli regionów w kształtowaniu polityki rozwoju oraz możliwościach finansowania innowacyjnych projektów miejskich i regionalnych. Omówione zostaną także doświadczenia innych krajów oraz przyszłość współpracy międzynarodowej w zakresie rozwoju terytorialnego.

  • Jak zmieni się model finansowania w nowej perspektywie unijnej oraz jakie będą kluczowe priorytety UE w zakresie rozwoju regionalnego?
  • Jak polskie i europejskie regiony mogą skutecznie przygotować się do wykorzystania nowych funduszy UE?
  • Jakie przewidujemy płaszczyzny współpracy między europejskimi regionami i jakie korzyści płyną z kooperacji między regionami?
Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy14-15 kwietnia 2025, Sopot

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie