ZEPAK to największy prywatny producent energii elektrycznej w Polsce. Powstał jako koncern górniczo – energetyczny zlokalizowany na terenie Wielkopolski Wschodniej – jednego z sześciu polskich regionów górniczych. Przez lata działalność koncernu sprowadzała się do wydobycia węgla brunatnego i wytwarzania energii elektrycznej z tego emisyjnego paliwa. W 2020r. ZEPAK ogłosił plan transformacji energetycznej, deklarując całkowite wyjście z produkcji energii elektrycznej z węgla do roku 2030r. Deklaracja ta wypełnia standardy Porozumienia Paryskiego i ustanawia najbardziej ambitny cel dekarbonizacyjny wśród polskich producentów energii elektrycznej. Jednym z celów strategicznych ZEPAK jest zastąpienie w tym czasie bloków węglowych zeroemisyjnymi źródłami energii o mocy ok. 1.000 MW. Drugi cel strategiczny ZEPAK to budowa ogólnokrajowego łańcucha wartości zielonego wodoru poprzez inwestycje w produkcję, magazynowanie, transport oraz dystrybucję tego paliwa przyszłości.

 

Gospodarze sesji:

Grupa Polsat   

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie