Arkadiusz Chęciński

Prezydent Miasta Sosnowca
Arkadiusz Chęciński
Prezydent Miasta Sosnowca

bio

Absolwent administracji publicznej. Zanim trafił do polityki prowadził własną działalność gospodarczą. W 2010 został przewodniczącym Rady Miejskiej w Sosnowcu a w kolejnym roku pierwszym zastępcą prezydenta Sosnowca.
Od 2013 wybrany Członkiem Zarządu Województwa Śląskiego.
30 listopada 2014 roku zwyciężył w wyborach prezydenckich w Sosnowcu. Od tego czasu wygrywa kolejne wybory prezydenckie i do chwili obecnej sprawuje urząd Prezydenta Sosnowca.
Reprezentuje Sosnowiec w Związku Miast Polskich, Śląskim Związku Gmin i Powiatów a także Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jest przedstawicielem Związku Miast Polskich w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Arkadiusz Chęciński
Prezydent Miasta Sosnowca

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie