Emilian Bera

Burmistrz Miasta Jawora
Emilian Bera
Burmistrz Miasta Jawora

bio

Wygrywając wybory samorządowe w 2014 roku w wieku 29 lat został najmłodszym burmistrzem na Dolnym Śląsku. Wcześniej pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej.

Z wyróżnieniem ukończył Katedrę Studiów Europejskich przy Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest absolwent Szkoły Liderów w Warszawie.

Rodowity jaworzanin. Szczególnie zaangażowany w działania na rzecz rozwoju gospodarczego miasta oraz regionu. Wiceprezes Ligi Miast i Miejsc UNESCO.

Inicjator oraz pomysłodawca utworzenia Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej DSAG – S3 Jawor, jednego z największych i najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce, gdzie swoją fabrykę silników i baterii wybudował Mercedes-Benz.

Laureat konkursu Tygodnika Wprost – Orły WPROST, jako najlepszy samorządowiec regionu dolnośląskiego.

Finalista konkursu „Innowacje w Polityce” Wiedeń 2017 za projekt „Jak wytypować najlepszy teren pod inwestycje – Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor”. Za jego urzędowania Gmina otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Dolnośląskiego Gryfa” oraz „Gwiazdy Biznesu”.

Prywatnie jest wielkim miłośnikiem sportów biegowych.

Emilian Bera
Burmistrz Miasta Jawora

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie