Jacek Bogusławski

Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego
Jacek Bogusławski
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

bio

Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego
Miłośnik wodoru i nowoczesnych technologii.

Od listopada 2018 roku pełni funkcję członka zarządu województwa wielkopolskiego, gdzie nadzoruje prace Departamentu Gospodarki, Departamentu Zarządzania Środowiskiem i Klimatu, Departamentu Korzystania i Informacji o Środowisku oraz Departamentu Sportu i Turystyki. Radny województwa wielkopolskiego. Absolwent studiów MBA – zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną.

Od 2019 roku pełni funkcję Przewodniczącego Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, która jest platformą wymiany doświadczeń i inicjowania działań na rzecz budowy potencjału gospodarczego Wielkopolski, pozwalającego na uzyskanie statusu lidera w obszarze gospodarki związanej z wykorzystaniem technologii wodorowych.

Jest jednym z inicjatorów podpisania Deklaracji utworzenia Wielkopolskiej Doliny Wodorowej, umożliwiającej stworzenie skoordynowanego i zintegrowanego ekosystemu powiązań wspierających rozwój technologii, wiedzy, biznesu i edukacji, przyczyniającego się do dekarbonizacji gospodarki na rzecz neutralności klimatycznej, z poszanowaniem wyzwań społecznych związanych z transformacją.

Dodatkowo, odpowiada za kontakty z Wielkopolską Radą Trzydziestu (WR30), reprezentującą organizacje samorządu gospodarczego, oraz od września 2020 roku jest członkiem Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Ponadto, od sierpnia 2022 roku zasiada w Radzie Rozwoju Obszaru Gospodarczego Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W latach 2010–2018 był radnym Rady Miasta Piły, przewodnicząc komisji gospodarki miejskiej. Były przedsiębiorca, należał do Business Centre Club oraz Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. W okresie 2014–2019 pełnił funkcję członka zarządu i zastępcy przewodniczącego Związku Międzygminnego PRGOK. Do 2018 roku był członkiem zarządu LGD „Krajna nad Notecią”.

Od 2013 roku do 2018 roku pełnił funkcję prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Uczestników Ruchu Drogowego „Świadomy Bezpieczny”. Jest również inicjatorem wielu akcji, m.in Obywatelskiej Sieci Monitoringu Jakości Powietrza w Północnej Wielkopolsce oraz licznych turniejów piłkarskich i szachowych.

Na wniosek Wojewody Mazowieckiego został odznaczony w 2014 roku Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jacek Bogusławski
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie