Jan Mazurczak

Prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej
Jan Mazurczak
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna

bio

Zarządza Poznańska Lokalną Organizacją Turystyczną, odpowiedzialną za promocję i rozwój turystyki w aglomeracji poznańskiej. W jej skład wchodzi także wyspecjalizowana komórka wspierająca pozyskiwanie kongresów dla stolicy Wielkopolski – Poznań Convention Bureau. Doprowadził do rozbudowy struktury członkowskiej w organizacji, która opiera się na samorządach aglomeracji poznańskiej (Miasto Poznań, powiat poznański oraz kilkanaście innych gmin z obszary Metropolii Poznań) oraz branży turystycznej (hotele, lotnisko, targi, restauracje, muzea, uczelnie, atrakcje turystyczne, itd.). We współpracy z branżą turystyczną wspiera rocznie kilkadziesiąt wydarzeń, w tym największe poznańskie kongresy, takie jak światowy Kongres Dentystyczny FDI, Światowy Kongres Historyków CISH oraz Światowy Kongres Nauk Politycznych IPSA.

Twórca akcji wyprzedażowej “Poznań za pół ceny”, dziś kopiowanej przez kilkadziesiąt polskich miast i regionów, także na szczeblu krajowym. Członek Rada Ekspertów do spraw Turystyki, licznych rad naukowych, zespołów, współautor strategii rozwoju turystyki w Metropolii Poznań i Poznaniu. Wprowadził w 2012 r. permanentny system monitoringu ruchu turystycznego nazwany „Poznańskim Baroemtrem Turystycznym”. Od kilku lat zaangażowany w promocję gastronomiczną Polski, w ramach której współpracował z przewodnikiem Michelin czy organizatorami konkursu Bocuse D’Or. Wyróżniony odznaką honorową “Za zasługi dla turystyki”.

Absolwent poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, stypendia naukowe w Albert-Ludwigs-Universität Freiburg oraz Uniwersytecie Warszawskim.

Jan Mazurczak
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie