Prof. dr hab.: Maria Halamska

Profesor, kierowniczka Zakładu Socjologii Wsi
Maria Halamska
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN

bio

Socjolożka specjalizująca się w problematyce wiejskiej i lokalnej. Autorka ponad dwustu artykułów naukowych oraz kilkunastu książek; ostatnia „Wieś polska 1918-2018. W poszukiwaniu  źródeł teraźniejszości” otrzymała w 2021 roku nagrodę historyczną tygodnika „Polityka”. Aktualnie wraz z Zespołem, prowadzi badania nad reakcjami społeczności lokalnych w sytuacjach kryzysowych (pandemia COVID-19, kryzys uchodźczy). W końcowym etapie opracowania jest raport „ Potencjał absorbcji uchodźców ukraińskich przez wiejskie i małomiasteczkowe społeczności lokalne”

Maria Halamska
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie