Patryk Golba-Zawadzki

Współzałożyciel i Prezes Zarządu Fundacji Jagiellonica
Patryk Golba-Zawadzki
Fundacja Jagiellonica

bio

Aktywista samorządowy oraz działacz na polu polityki młodzieżowej oraz mniejszości narodowych i etnicznych.

W latach 2018-2021 radny i członek prezydium Młodzieżowej Rady Krakowa. W 2021 roku pomysłodawca i lider inicjatywy na rzecz powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz ruchu Małopolska dla Młodych skupiającego młodzieżowych samorządowców z całej Małopolski. W latach 2022-2023 Przewodniczący Zespołu Stałego ds. Młodzieżowych Rad w Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych. W tym czasie przeprowadził serię spotkań z ponad 100 młodzieżowymi radami przy jednostkach samorządu terytorialnego w całej Polsce. Autor licznych warsztatów szkoleniowych dot. partycypacji obywatelskiej dla aktywistów i samorządowców.

Czynnie zaangażowany w sprawy białoruskie i ukraińskie w Polsce. W 2020 roku zainicjował ruch wolontariacki Jagiellonica, który następnie od 2022 roku jako stowarzyszenie, a od 2023 jako fundacja działa na rzecz rozwoju idei jagiellońskich, badania, edukacji i integracji społeczności narodowych oraz rozwoju samorządu wielokulturowego w Polsce.

Zaangażowany w rozwój polskiej retoryki. Od 2021 roku członek Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, nauczyciel retoryki w kilku krakowskich szkołach, sędzia i marszałek licznych turniejów retorycznych w Polsce.

Patryk Golba-Zawadzki
Fundacja Jagiellonica

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie