Paulina Stochniałek

Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego
Paulina Stochniałek
Zarząd Województwa Wielkopolskiego

bio

Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, polityczka, przedsiębiorczyni, szkoleniowiec. Inicjatorka działań o edukacji obywatelskiej, wiedzy o samorządzie. Wspierająca rozwój i prawa kobiet.

Urodzona w Poznaniu, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza na kierunku Marketing i Zarządzanie, posiadająca tytuł MBA. Z zawodu przedsiębiorczyni z 25-letnim doświadczeniem zawodowym zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W swojej dotychczasowej karierze była dyrektorką finansową i HR w międzynarodowej korporacji, główną księgową największego w Wielkopolsce szpitala klinicznego, także wykładowczynią wyższej uczelni, a w ostatnich latach prezeską spółki branży IT.

W centrum jej zainteresowań jest człowiek, a samorząd postrzega jako służbę mieszkańcom regionu. Od lipca 2020 r. pełni funkcję Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego i odpowiada za departamenty: Zdrowia, Edukacji i Nauki oraz jednostkę samorządową: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Aktywnie działa na rzecz środowisk lokalnych. Wspiera takie działania jak promocja ekonomii społecznej – samorządowa marka „Klunkry”, wdrożenie w Urzędzie Marszałkowskim programu Kulczyk Fundation pn. „Cykl kariery”, czy też zainicjowanie cyklu „Budujemy społeczeństwo obywatelskie”. Angażuje się w działania wielkopolskiego programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa. Uczestniczy w wielu debatach dotykających problemów społecznych, edukacji, praw kobiet i ich roli we współczesnej Europie. Promuje tezę, by „włączać zamiast wykluczać”.

Paulina Stochniałek
Zarząd Województwa Wielkopolskiego

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie