;

Paulina Stochniałek

Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego
Paulina Stochniałek
Zarząd Województwa Wielkopolskiego

bio

Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, polityczka, przedsiębiorczyni, szkoleniowiec. Inicjatorka działań o edukacji obywatelskiej, wiedzy o samorządzie. Wspierająca rozwój i prawa kobiet.

Urodzona w Poznaniu, absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza na kierunku Marketing i Zarządzanie, posiadająca tytuł MBA. Z zawodu przedsiębiorczyni z 25-letnim doświadczeniem zawodowym zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W swojej dotychczasowej karierze była dyrektorką finansową i HR w międzynarodowej korporacji, główną księgową największego w Wielkopolsce szpitala klinicznego, także wykładowczynią wyższej uczelni, a w ostatnich latach prezeską spółki branży IT. W centrum jej zainteresowań jest człowiek, a samorząd postrzega jako służbę mieszkańcom regionu.

W roku 2018 głosami wyborców wybrana została z listy Koalicji Obywatelskiej na Radną Województwa Wielkopolskiego na lata 2018-2023. Od lipca 2020 r. w funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, odpowiedzialna za departamenty: Zdrowia, Edukacji i Nauki oraz jednostkę samorządową: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Jest przekonana, że polityka samorządowa to m.in. odpowiedzialność za kreację postaw prospołecznych, działań dla środowisk lokalnych. Dlatego w jej aktywności widać wsparcie takich działań jak np. promocja ekonomii społecznej – samorządowa marka „Klunkry”, wdrożenie w Urzędzie Marszałkowskim programu Kulczyk Fundation pn. „Cykl kariery”, czy też zainicjowanie cyklu dla młodzieży „Budujemy społeczeństwo obywatelskie”.

Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, fanka piłki nożnej, górskich wspinaczek, a także wycieczek rowerowych po wielkopolskich szlakach

Paulina Stochniałek
Zarząd Województwa Wielkopolskiego

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Local Trends

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie