Piotr Borawski (tbc)

Radny Miasta Gdańska, Przewodniczący Zespołu ds. Mobilności
Piotr Borawski (tbc)
Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza

bio

Piotr Borawski (ur. 1983) – polityk, radny, działacz społeczny związany m.in. z gospodarką morską i partycypacją obywatelską. Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył również studia MBA (Master of Business Administration) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodowo do 2019 roku związany był z Naftoportem i gospodarką morską. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Radny Miasta Gdańska VI, VII i VIII kadencji.
W radzie miasta pracował w komisjach polityki gospodarczej i morskiej, a w latach 2014-2018 przewodniczył komisji strategii i budżetu. Był jednym z inicjatorów budżetu obywatelskiego w Gdańsku, a także gdańskiego programu wsparcia prokreacji. Od 2017 roku do końca kadencji był szefem klubu radnych Platformy Obywatelskiej, a w obecnej kadencji liderem Koalicji Obywatelskiej.
Od 15 stycznia 2019 roku pełni funkcję zastępcy prezydenta do spraw przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Zajmuje się polityką gospodarczą Miasta, współpracą z jednostkami gospodarczymi i samorządem gospodarczym, współpracą gospodarczą z zagranicą, w tym z miastami partnerskimi, rozbudową i usprawnieniem systemu komunikacyjnego, kształtowaniem polityki w zakresie transportu publicznego. Nadzoruje jednostki zajmujące się bezpieczeństwem i porządkiem w mieście.
W zakresie działania ma również prowadzenie oraz nadzór nad realizacją strategii – rozwój społeczeństwa informacyjnego. Współpracuje z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz ochrony środowiska i kształtowania polityki proekologicznej Miasta. Piotrowi Borawskiemu bliskie są tematy związane ze Smart City, Smart Metropolia.

Piotr Borawski (tbc)
Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza
Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie