Piotr Rachwalski

Prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitarnej
Piotr Rachwalski
Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitarnej

bio

Piotr Rachwalski – prezes PKM, ekspert, manager i promotor transportu publicznego – autobusowego i kolejowego. Z wykształcenia mechanik, ekolog i transportowiec, ukończył też studia marketingu i public relations.
W roku 1999 powołał do życia Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, zajmujący się wdrażaniem nowoczesnych, alternatywnych i prospołecznych rozwiązań w transporcie oraz kreowaniem świadomości społecznej. W latach 2004-2014 twórca i prezes firmy NORD EXPRESS – prywatnego przewoźnika regionalnego. W latach 2014-2019 prezes Kolei Dolnośląskich, w tym czasie najszybciej rozwijającego się operatora kolejowego w Polsce. Inicjator i współzałożyciel Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, organizator i uczestnik wielu konferencji i sympozjów, ekspert, doradca i konsultant.
W latach 2002-2004 pracownik a w latach 2020-2023 prezes PKS SŁUPSK S.A – największego przewoźnika zapewniającego transport mieszkańcom i turystom odwiedzającym Pomorze Środkowe. Obecnie prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej świadczącego usługi przewozowe w ramach Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii. Współtwórca planów transportowych. Doradca w programach transportowych Funduszu Szwajcarskiego.

 

Piotr Rachwalski
Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitarnej

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie