Roman Kużel

Burmistrz Władysławowa
Roman Kużel
Burmistrz Władysławowa

bio

W latach 2010-2014 Radny Gminy Władysławowo, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Rady Miejskiej. Następnie wybrany na Burmistrza Władysławowa na kadencję 2014-2018 był najmłodszym burmistrzem na Pomorzu. Ponownie wybrany na burmistrza na kadencję 2018-2023 – zagłosowało na niego ponad 88 proc. mieszkańców, co było 5 wynikiem w kraju. Bezpartyjny. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego kierunku politologia o specjalizacji samorządowo-ustrojowej. Od urodzenia mieszkaniec gminy Władysławowo. Działacz społeczny, reprezentant kilku organizacji pozarządowych i miłośnik historii regionu. Kolekcjoner, założyciel zbioru dokumentów opisujących losy mieszkańców Władysławowa, Chłapowa, Karwi, Jastrzębiej Góry, Chałup, Rozewia, Tupadeł i Ostrowa. Organizator wystaw dotyczących dziejów Ziemi Puckiej. Interesuje się również polityką, muzyką oraz sportem. Żonaty.

Burmistrz kieruje bieżącymi sprawami gminy oraz reprezentuje ją na zewnątrz. Jest kierownikiem urzędu miejskiego, przy pomocy którego wykonuje swoje zadania.

Roman Kużel
Burmistrz Władysławowa

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie