Vadym Boichenko

mer miasta Mariupol, Ukraina (prezydent miasta)
Vadym Boichenko
Mariupol

bio

Lider partii politycznej “Blok Vadyma Boichneka”

Vadym Boichenko rozpoczął swoją zawodową karierę na zakładzie metalurgicznym “Azowstal” w Mariupolu. Przeszedł przez wszystkie etapy produkcji – od robotnika, operatora, instruktora brygady do dyrektora ds. personelu i spraw społecznych w kombinacie metalurgicznym imienia Iljicza w grupie Metinvest.

W wyborach lokalnych w 2015 roku zespół zakładu wystawił Vadyma Boichenka jako kandydata na mera Mariupola. Zdobywając ogromne poparcie mieszkańców Mariupola, ponad 74% głosów wyborców, Vadym Boichenko został wybrany na stanowisko prezydenta. W 2020 roku został wybrany na drugą kadencję. Jest liderem partii politycznej “Bloku Vadyma Boichneka”, która zwyciężyła w wyborach lokalnych, zdobywając większość głosów.

Pod nowym kierownictwem burmistrza Mariupol odrodziła się gospodarka, budżet rozwoju zwiększył się aż 38 razy, a po raz pierwszy w historii miasta pojawiła się prawdziwa strategia rozwoju, skoncentrowana na interesach mieszkańców. Wadim Bojczeko podczas swojego urzędowania dał Mariupolowi nowy impuls rozwoju, wprowadzając go na listę najbardziej obiecujących i bezpiecznych miast w kraju oraz uczynił go liderem rankingu transparentności Transparency International Ukraine. Mariupol jako pierwsze w Ukrainie otrzymało status “Miasta Solidarności” od ONZ.

Z życiorysu: Wadim Bojczeko urodził się 5 czerwca 1977 roku w Mariupolu, jest żonaty i ojcem dwójki dzieci. Ukończył Pryazovski Państwowy Uniwersytet Techniczny, zdobył także tytuł magistra w dziedzinie “Zarządzanie Biznesem” oraz odbył szkolenie w francuskiej szkole biznesowej INSEAD, która jest liderem w dziedzinie edukacji biznesowej

Vadym Boichenko
Mariupol

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie