;

Poznaj zakres tematyczny tegorocznej edycji

Współpraca kluczem sukcesu

#cytaty z Europejskiego Forum Samorządowego

Jacek Jaśkowiak, 
Prezydent Miasta Poznania

"Przy dzisiejszym zupełnym braku stabilizacji i ciągłych zmianach podatkowych wyzwaniem jest samo funkcjonowanie samorządów, dlatego jako prezydenci i wójtowie gmin musimy po prostu robić dla mieszkańców tyle, ile się da i tak długo, jak się da."

Cytat
Hanna Zdanowska, 
Prezydent Miasta Łodzi

"Inflacja jest na rekordowym poziomie, więc pracownicy jednostek samorządowych żądają większych pensji. Jak w takiej sytuacji zapobiec odpływowi cennych pracowników? To ogromne wyzwanie, jakie stoi przed wieloma gminami."

Cytat
Jan Olbrycht, 
Poseł do Parlamentu Europejskiego

"Spójność w dalszym ciągu trwa. Celem Unii nie jest spójność. Spójność jest tylko narzędziem. Postępowania Unii idą w 3 kierunkach: zabezpieczenie infrastruktury[..], zapewnienia dostępności[...], umiejętności.[...] Co nam z tego, że będziemy mieć instrumenty, skoro nie będziemy mogli z nich korzystać. Jeżeli nie będziemy mieć dobrego podejścia, to nie wyjdzie ani transformacja zielona, ani transformacja cyfrowa."

Cytat
Jacek Sutryk, 
Prezydent Miasta Wrocławia

"Żeby móc realizować nowoczesne usługi publiczne, musimy zdać sobie sprawę z wyzwań, przed którymi stoimy jako miasta i miasteczka. Musi dojść do pewnej zmianie postaw i pewnych zachowań. Bez tego nie można nawet myśleć o nowoczesnych usługach publicznych"

Cytat
Jakub Banaszek, 
Prezydent Miasta Chełm

"Każdy gospodarz wie najlepiej czego potrzebuje, ale nie da się tej diagnozy przygotować bez pomocy rządu. Bez programów, bez konkretnego wsparcia, my nie jesteśmy w stanie tego zrobić"

Cytat
Poprzedni slajdNastępny slajd
Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie