Polska dąży do promowania inicjatyw mających na celu osiągnięcie celów klimatycznych UE oraz wspierania partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju, a mieszkańcy coraz częściej oczekują podejmowania konkretnych działań mających na celu poprawę jakości środowiska, życia, redukcję zanieczyszczeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa ekologicznego.

Samorządy odegrają kluczową rolę w realizacji projektów mających na celu poprawę efektywności energetycznej, rozwój transportu publicznego czy promowanie edukacji klimatycznej. Rola ta będzie jeszcze ważniejsze w kontekście prezydencji Polski w UE oraz partnerstwa na rzecz polityki klimatycznej pomiędzy rządem, biznesem i samorządem.

  • Jakie są główne cele i priorytety Polski podczas prezydencji w UE w kontekście polityki klimatycznej?
  • Jakie działania mogą zostać podjęte przez samorządy w celu zrozumienia przez mieszkańców i wzmocnienia poparcia dla polityki klimatycznej na poziomie lokalnym?
  • Jakie są główne wyzwania partnerstwa lokalnego dla rządu i biznesu we współpracy z samorządami przy realizacji polityki klimatycznej i projektach z zakresu ochrony środowiska?
  • Jakie są oczekiwania mieszkańców wobec działań podejmowanych przez władze w zakresie polityki klimatycznej i ochrony środowiska?
  • Jakie inicjatywy mogą zostać podjęte na poziomie UE, aby wzmocnić partnerstwo na rzecz polityki klimatycznej?
  • Jak zwiększać zaangażowanie różnych interesariuszy w realizację celów klimatycznych, aby pozycjonować nasz kraj w roli lidera europejskiego?
  • Jakie są główne wyzwania dla przedsiębiorstw zaangażowanych w zrównoważonych rozwój miast oraz wspierających ich strategie dekarbonizacyjne?
Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy14-15 kwietnia 2025, Sopot

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie