Andrzej Sitnik

Prezydent Miasta Siedlce
Andrzej Sitnik
Prezydent Miasta Siedlce

bio

Andrzej Sitnik ur. 6 stycznia 1959 roku w Łukowie, woj. lubelskie.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wieloletni trener zapasów oraz sędzia międzynarodowy w tej dziedzinie. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, w latach 1998–2008 był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach. Przez kolejne cztery lata pełnił funkcję dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siedlcach. Był też dyrektorem Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum STO w Siedlcach.

W czerwcu 2015 roku powołał i objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce. W latach 2014–2018 sprawował mandat radnego Rady Miasta Siedlce z listy o tej samej nazwie. W wyborach samorządowych w 2018 roku po raz drugi ubiegał się o urząd prezydenta Siedlec jako kandydat bezpartyjny. Przeszedł do drugiej tury, którą wygrał, uzyskując 56% głosów i pokonując w niej Karola Tchórzewskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Urząd Prezydenta Miasta objął 23 listopada 2018 roku.

Żonaty, dwoje dzieci.

Andrzej Sitnik
Prezydent Miasta Siedlce
Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie