Elżbieta Polak

Marszałek Województwa Lubuskiego
Elżbieta Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

bio

W samorządzie od zawsze. W latach 1998-2002 burmistrzyni Małomic. Od 2007 r. jest Radną Województwa Lubuskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, której członkinią jest od 2003 r. Od sierpnia 2008 r. była Wicemarszałkinią Województwa Lubuskiego, a od listopada 2010 r. do dziś pełni funkcję Marszałkini, jako jedyna kobieta w Polsce.
Od początku pod jej szczególnym nadzorem jest ochrona zdrowia. Dzięki jej działaniom lubuskie szpitale są najmniej zadłużone w Polsce.
Członkini Zarządu Związku Województw RP oraz przedstawicielka ZWRP w Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy w Strasburgu. Przewodnicząca polskiej części Komitetu ds. Współpracy Międzyregionalnej w Komisji Współpracy Polska/ Niemcy.
Człowiek Roku w konkursie Złotych Anten Świata Telekomunikacji i Mediów (2013), odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2014).

Elżbieta Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie