prof. dr hab. Ewa Tuora – Schwierskott

Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Prawników
prof. dr hab. Ewa Tuora – Schwierskott
Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Prawników

bio

Prof. dr hab. Ewa Tuora–Schwierskott, LL.M. jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych i doktoranckich na Uniwersytecie w Ratyzbonie, gdzie była zatrudniona w latach 1996-2004 jako pracownik naukowy w Katedrze Prawa Europejskiego i Konstytucyjnego.

Od 2017 roku jest doktorem habilitowanym (tytuł uzyskany na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim) oraz profesorem uczeni w Collegium Witelona w Legnicy.

Jest prezesem zarządu Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników z siedzibą w Berlinie. Stowarzyszenie to skupia 400 prawników z Polski i Niemiec.

W latach 2008-2014 była radną z ramienia partii Zielonych w niemieckim mieście Ratyzbona, gdzie była m.in. członkiem komisji ds. planowania i rozwoju miasta oraz komisji ds. nieruchomości.

Jest wykładowcą prawa konstytucyjnego, europejskiego oraz niemieckiego języka prawniczego oraz autorem ponad 100 publikacji naukowych.

prof. dr hab. Ewa Tuora – Schwierskott
Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Prawników
Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie