Krzysztof Matyjaszczyk

Prezydent Częstochowy
Krzysztof Matyjaszczyk
Miasto Częstochowa

bio

Absolwent Politechniki Częstochowskiej, magister inżynier budownictwa, ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Ekonomii i Zarządzania Menadżerskiego oraz Zarządzania Instytucjami Samorządowymi, a także menadżerskie studia podyplomowe Executive MBA.

Zanim w listopadzie 2010 roku został najmłodszym w historii Prezydentem Częstochowy, był społecznikiem, samorządowcem, miejskim radnym, a w latach 2007-10 posłem na Sejm RP. W 2014 i 2018 roku wybrany przez częstochowianki i częstochowian na kolejne kadencje.

W czasie jego prezydentury Częstochowa stała się miastem otwartym dla inwestorów i nastawionym na rozwój (przy dużym udziale środków unijnych), współrządzonym przez mieszkańców. W 2018 r. została uznana w rankingu Forbesa najbardziej innowacyjnym miastem w Polsce.

Prezydent Częstochowy jest aktualnie przewodniczącym Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy – zrzeszającego zdobywców najwyższego wyróżnienia, jakie Rada Europy przyznaje samorządowi za zasługi na rzecz integracji i solidarności europejskiej. Pełni również funkcje wiceprzewodniczącego stowarzyszenia „Shrines of Europe”, członka Zarządu Związku Miast Polskich oraz Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Z ramienia ZMP jest delegatem do Europejskiego Komitetu Regionów.

Krzysztof Matyjaszczyk
Miasto Częstochowa
Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie