Przemysław Litwiniuk (tbc)

Członek Rady Polityki Pieniężnej
Przemysław Litwiniuk (tbc)
Rada Polityki Pieniężnej

bio

Członek Rady Polityki Pieniężnej (kadencja 26 I 2022 – 26 I 2028)

Urodził się 22 stycznia 1980 r. w Międzyrzecu Podlaskim.

Doktor habilitowany nauk społecznych. Nauczyciel akademicki w Instytucie Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Katedra Finansów). Specjalista w zakresie problematyki prawnych i finansowych instrumentów prowadzenia polityki rozwoju, wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej oraz finansów publicznych. Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. W latach 2002-2022 radny powiatu bialskiego i radny województwa lubelskiego.

Żonaty, ojciec dwóch synów.

Senat RP uchwałą z dnia 12 stycznia 2022 r. powołał Przemysława Litwiniuka w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Przemysław Litwiniuk (tbc)
Rada Polityki Pieniężnej
Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie