Sławomir Nitras (tbc)

Minister Sportu i Turystyki
Sławomir Nitras (tbc)
Minister Sportu i Turystyki

bio

Urodzony 26 kwietnia 1973 r. w Połczynie-Zdroju. Polski polityk i politolog.

Absolwent politologii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 1997-1998 pracował jako asystent w Instytucie Politologii i Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 1998 do 1999 r. był dyrektorem gabinetu wojewody koszalińskiego. W latach 1999-2002 zasiadał w zarządzie Koszalińskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kruszywa Koszalin” S.A. Następnie zajmował się prowadzeniem prywatnej działalności gospodarczej.

W latach 1998-2002 był radnym sejmiku zachodniopomorskiego. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. i 2007 r. uzyskiwał mandat poselski. Od 2009 r. był posłem do Parlamentu Europejskiego. W latach 2014-2015 główny doradca premier Ewy Kopacz. W 2023 r. ponownie wybrany na posła do Sejmu RP. 13 grudnia 2023 r. zaprzysiężony na urząd Ministra Sportu i Turystyki.  

Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek: Natalii i Kornelii.    

Sławomir Nitras (tbc)
Minister Sportu i Turystyki
Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie