dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz

Architekt i urbanista, adiunkt na Politechnice Gdańskiej, prezes Gdańskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, członek stowarzyszenia AESOP
dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz
Politechnika Gdańska, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział Gdańsk

bio

Dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz – architekt i urbanista. Adiunkt na Wydziale Architektury w Katedrze Urbanistyki i Planowania Regionalnego na Politechnice Gdańskiej. Od listopada 2021 roku prezes gdańskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich (TUP).
Od 2018 roku w zarządzie Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz członkini stowarzyszenia AESOP (Thematic Group for Public Spaces and Urban Cultures).
Jako urbanistka stara się propagować ideę elastycznego planowania opartego na masterplanach. Jest inicjatorką i organizatorką cyklu „Spotkań filmowych z Miastem”.
W pracy badawczo- dydaktycznej łączy problematykę systemów informacji przestrzennej (GIS), masterplanów, partycypacji społecznej oraz współpracuje z architektem miasta Gdańska. Od 2018 do 2022 roku członkini konsorcjum „Na rynek!” pracującym w grancie gospostrateg nad projektem pt. „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” (współautorka m.in. „Strategii regeneracji rynków”). Od 2021 roku na Politechnice Gdańskiej prowadzi przedmioty związane z systemami informacji przestrzennej (GIS).
Poza pracą na Politechnice Gdańskiej współpracuje również ze stowarzyszeniami tj. “Inicjatywa Miasto” oraz „Instytut Kultury Miejskiej” w Gdańsku.
Odbyła staże badawcze w kilku instytucjach badawczych w tym University of Ljubljana, University of Technology of Wiena, University of Lisbon. Jako architekt pracowała m.in. w Karlsruhe w Niemczech (baurmann.dürr architekten), Warszawie (IN- VI) i Gdańsku (GRAPH 31, Primes Sp. Z. o. o. ).

dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz
Politechnika Gdańska, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział Gdańsk

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie