Jaki jest poziom wiedzy lokalnych władz na temat uwarunkowań rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej oraz w jakim stopniu samorządowcy rozumieją znaczenie posiadania na swoim terenie elementów nowoczesnej sieci i wynikające z tego pozytywne konsekwencje dla cyfryzacji regionu? Porozmawiamy na ten temat z przedstawicielami samorządów, stowarzyszeń, administracji rządowej. Punktem wyjścia do dyskusji będzie raport Serwisu Samorządowego PAP pt. “Cyfrowy rozwój regionów. Inwestycje telekomunikacyjne w jednostkach samorządu terytorialnego”.

W badaniu dotyczącym kwestii związanych z rozbudową infrastruktury telekomunikacyjnej wzięło udział 450 samorządowców wszystkich szczebli z całego kraju. Byli to zarówno przedstawiciele dużych ośrodków, jak również liczni reprezentanci gmin mających poniżej 20 tys. mieszkańców. Badanie pokazało m.in. na ile samorządowcy rozumieją, że podejmowane przez nich decyzje na poziomie lokalnym mają wpływ na rozwój krajowej infrastruktury telekomunikacyjnej oraz czy urzędy dysponują wiedzą pozwalającą im prowadzić dialog ze sceptycznie nastawionymi grupami, które mogą utrudniać realizację inwestycji.

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie