16.50 – 17.15 Obowiązkowe e-Faktury ustrukturyzowane – jak efektywnie i bezpiecznie wdrożyć system w samorządzie?

Według najnowszego projektu ustawy obowiązek korzystania z e-Faktur ma wejść w życie 1 lipca 2024 r. Nowa forma fakturowania będzie wymagała w szczególności dostosowania istniejących systemów księgowych oraz w wielu przypadkach dokupienia dodatkowego oprogramowania lub ujednolicenia tego już wykorzystywanego.
Projektowane zmiany nie mają jednak wyłącznie charakteru technicznego. Nawet w przypadku, gdy dostawcy oprogramowania zapewnią JST połączenie z KSeF, to dla prawidłowego wdrożenia nowych przepisów w ramach JST kluczowe będzie merytoryczne, podatkowe i procesowe przygotowanie.
W szczególności JST powinny zwrócić uwagę na następujące kwestie:
– w jaki sposób przeprowadzić cały proces, biorąc pod uwagę rozproszony model wystawiania faktur, a także rozproszony proces odbioru i obiegu faktur zakupowych;
– nadawanie i odbieranie uprawnień do dostępu do e-Faktur i do ich wystawiania;
– inne elementy funkcjonowania samorządu, tj. obieg dokumentów, kontrolowanie terminów płatności, brak możliwości anulowania faktur itd.

17.20 – 17.45 Śniadania Obywatelskie jako skuteczna i atrakcyjna forma konsultacji społecznych

Jak namówić mieszkańców do rozmowy na trudne tematy, których w czasach kryzysów przybywa? Fabryka Inicjatyw Obywatelskich „Łączy nas Iława” i władze samorządowe Iławy praktykują dialog w formule Śniadań Obywatelskich. Ich niezobowiązujący charakter i przestrzeń miejska, w której się odbywają, są trafnym wyborem – w spotkaniach uczestniczy wielu mieszkańców z różnych grup wiekowych i środowiskowych.

16.50 - 17.15 Obowiązkowe e-Faktury ustrukturyzowane - jak efektywnie i bezpiecznie wdrożyć system w samorządzie?:
16.50 - 17.15 Obowiązkowe e-Faktury ustrukturyzowane - jak efektywnie i bezpiecznie wdrożyć system w samorządzie?:
Gospodarz:
17.20 - 17.45 Śniadania Obywatelskie jako skuteczna i atrakcyjna forma konsultacji społecznych :
Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie