Adam Ruciński

Burmistrz Środy Śląskiej
Adam Ruciński
Burmistrz Środy Śląskiej

bio

Burmistrz Środy Śląskiej, wieloletni radny miejski, samorządowiec, menedżer administracji publicznej, w latach 90-tych XX w. producent drobiarski; w latach 1997-2004 nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkołach średnich B: Środa Śląska, 07.03.1972; 1996 mgr zarządzania.; Ca: 1996 – 1999 prowadził fermę hodowli drobiu w Chomiąży k. Malczyc; 2000 – 2010 pracował w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej przechodząc wszystkie szczeble stanowisk: od podinspektora ds. inwestycji przez kierownika wydziału gospodarki nieruchomościami do kierownika Wydziału Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Promocji Powiatu; w I 2010 rozpoczął współpracę z Wrocławskim Centrum Badań EIT przy realizacji projektu unijnego DCMiB WCB EIT+ polegającego na budowie laboratoriów naukowo-badawczych i utworzeniu największego w Polsce centrum naukowo-badawczego na Praczach Odrzańskich; w XI 2014 wygrał wybory samorządowe i został wybrany Burmistrzem Środy Śląskiej, a w X 2018 został ponownie wybrany na drugą kadencję; CaSA: 2002 – 2014 przez trzy kadencje był radnym miejskim; 2007 – 2014 specjalizował się w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej, opiniował i oceniał projekty unijne zgłaszane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w zakresie edukacji, rewitalizacji i przedsiębiorczości (Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca).

Adam Ruciński
Burmistrz Środy Śląskiej

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie