Jakub Banaszek

Prezydent Miasta Chełm
Jakub Banaszek
Urząd Miasta Chełm

bio

Jakub Banaszek Prezydent Miasta Chełm, prawnik, specjalista do spraw ochrony zdrowia.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim, studia licencjackie na kierunku zdrowie publiczne i studia podyplomowe z prawa medycznego na tej uczelni. Absolwent Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Liderów Politycznych. Uczestnik International Visitor Leadership Program prowadzonego przez Departamentu Stanu USA.

W latach 2015-2017 zatrudniony w Ministerstwie Zdrowia na stanowisku doradcy Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła. Od marca 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia Lublin, od września 2017 r. pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rozwoju służby zdrowia. W kwietniu 2018 r. został dyrektorem gabinetu politycznego Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz. w latach 2014 – 2018 radny dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. W 2018 r. wybrany na prezydenta Chełma, po zdobyciu w drugiej turze 13048 (50,89 proc.) głosów. Obecnie najmłodszy prezydent miasta w Polsce. W 2024 roku uzyskał reelekcję na kolejną kadencję w roli Prezydenta Miasta Chełm wygrywając w pierwszej turze.

Jakub Banaszek
Urząd Miasta Chełm

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie