Marcin Gromadzki

Public Transport Consulting
Marcin Gromadzki
Marcin Gromadzki Public Transport Consulting

bio

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Lądowego, specjalizacja komunikacja miejska.

Pasjonat badań marketingowych i planowania oferty przewozowej w publicznym transporcie zbiorowym. Od 1991 r. projektant gdyńskiej komunikacji miejskiej, współodpowiedzialny za dostosowanie oferty ówczesnego MZK w Gdyni (tras linii i rozkładów jazdy) do dynamicznie zmieniających się realiów gospodarki rynkowej, a od 1992 r. także rzecznik prasowy w Zarządzie Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

W latach 1994-2010 prowadzący działalność dydaktyczną na różnych uczelniach, w tym na Uniwersytecie Gdańskim – w zakresie przedmiotów związanych z ekonomiką komunikacji miejskiej lub badaniami marketingowymi w transporcie.

Od 2008 r. prowadzi działalność gospodarczą pn. Marcin Gromadzki Public Transport Consulting, której główną sferą aktywności jest opracowywanie koncepcji optymalizacji eksploatacyjno-ekonomicznej sieci transportu publicznego, na podstawie przeprowadzonych wcześniej kompleksowych badań popytu lub (i) preferencji i zachowań komunikacyjnych użytkowników tego transportu lub też szerzej – mieszkańców danego obszaru. Przygotowywane projekty obejmują gotowe do wdrożenia rozkłady jazdy, zakładające koordynację ruchu pojazdów różnych linii w skali całej sieci komunikacyjnej. Takie podejście skutkuje wymierną poprawą jakości funkcjonowania danej sieci komunikacyjnej, co też z reguły przekłada się na wzrost liczby pasażerów lub (i) przychodów.

W 2006 r. (mając 34 lata), Marcin Gromadzki został odznaczony orderem „Zasłużony dla komunikacji miejskiej”, stając się najmłodszą w historii osobą wyróżnioną tym odznaczeniem.

Zobacz debaty:

Marcin Gromadzki
Marcin Gromadzki Public Transport Consulting

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie