Poruszane kwestie będą skupiać się na roli młodych ludzi w kształtowaniu zrównoważonych, wielokulturowych i aktywnych społeczności, analizując wyzwania związane ze zrównoważonym transportem, edukacją czy integracją pokoleń.

Forum Młodych w programie Local Trends ma na celu tworzenie lepszego i bardziej zrównoważonego środowiska miejskiego, w którym młodzi ludzie aktywnie wpływają na kształtowanie przyszłości europejskich miast i budowy lepszej przyszłości dla społeczeństwa.

 

Program sesji,  których gospodarzem jest Forum Młodych:

I Dzień – 17 października 2023 r. (wtorek)

Youth in creating the landscape of future European cities

Godzina:13.15 – 14.15

The global city – challenges and opportunities of multicultural urban centers of the future

Godzina:14.15 – 15.15

Jak zachęcać młode osoby do aktywnego udziału w życiu społecznym lokalnej ojczyzny?

Godzina:16.30 – 17.30

 

 

II Dzień – 18 października 2023 r. (środa)

Samochodoza domeną przeszłości – kierunki rozwoju zrównoważonego transportu w polskim krajobrazie miejskim

Godzina:10.50 – 11.50

Cichy krzyk młodego samorządu – młodzieżowe rady przy JST w obliczu nieobywatelskiego społeczeństwa

Godzina:12.10 – 13.10

Udział młodzieży w kształtowaniu polityki oświatowej

Godzina:13.30 – 14.30

Rola samorządu terytorialnego w inicjowaniu współpracy i integracji pokoleń. Czy wizja miasta oczami młodych jest spójna z oczekiwaniami starszych mieszkańców?

Godzina:14.50 – 15.50

 

 

 

 

 

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie