Jak mówi Teresa Czerwińska z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, wspierać trzeba obszary innowacyjności gospodarki oraz tworzenie niezależności i autonomii UE w dziedzinie metali ziem rzadkich, w obszarze żywności czy produkcji microchipów.

EBI jest mocno zaangażowany w przyspieszenie zielonej transformacji. Wspiera rozwój transportu nisko i zeroemisyjnego, nie tylko miejskiego, ale też kolejowego między regionami.

Czerwińska zwraca uwagę na dobre przygotowanie projektów przez polskie samorządy, co ułatwia ich finansowanie. Wiele z nich umiejętnie montuje finansowanie inwestycji ze środków EBI oraz funduszy strukturalnych UE. Przy umiejętnym ich wykorzystaniu można zdobyć nawet stuprocentowe finansowanie danych projektów.
Teresa Czerwińska podkreśliła, że Europejski Bank Inwestycyjny ułatwia absorpcję środków unijnych – funduszy strukturalnych, ale też przyszłego KPO – Mam nadzieje, że te środki szybko popłyną, bo są one polskiej gospodarce bardzo potrzebne.

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie