Czy biznes jest w stanie zainicjować takie programy grantowe, które będą atrakcyjne z punktu widzenia samorządu?
Jak przekonać firmy do takich inwestycji?
Ile to kosztuje?
Wspieranie praktyk zrównoważonego rozwoju inicjowanych przez biznes jest inwestycją
w przyszłość dla samorządów – przynosi to korzyści zarówno środowiskowe, ekonomiczne jak i społeczne oraz często staje się dobrym przykładem do naśladowania dla innych jednostek administracyjnych.
- Przedstawiciele biznesu inicjując dobre praktyki przyczyniają się wzrostu rozwoju społecznego i środowiskowego wspierając jednocześnie działania bliskie i istotne dla mieszkańców danego regionu. Działania te mogą pomóc w zapewnieniu długoterminowej stabilności gospodarczej i ekologicznej.
- Samorządy wspierające działania i inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju są postrzegane jako odpowiedzialne i nowoczesne, dzięki czemu mogą stają się liderami
w zakresie innowacji ekologicznych i technologicznych. - Szczególne znaczenie dla zwiększenia efektywności działania samorządów oraz biznesu ma budowanie partnerstwa międzysektorowego, z uwzględnieniem trzeciego sektora. Organizacje pozarządowe doskonale znają potrzeby swojego otoczenia i wiedzą, jakie inicjatywy są potrzebne na danym terenie. Dzięki temu współpraca samorządów z biznesem może prowadzić do realnej zmiany jakości życia mieszkańców przez realizowanie programów edukacyjnych i kampanii społecznych promujących zrównoważony styl życia.
- Ważnym punktem w drodze do tworzenia lepszego świata jest także współpraca biznesu z organizacjami pozarządowymi w ramach konkursów grantowych, dzięki którym jest możliwa atrakcyjna zmiana mająca wpływ na warunki życia mieszkańców miast i gmin.
Zapraszamy na panel, podczas którego poznamy odpowiedzi na powyższe pytania pokazując praktyczne przykłady działań.
Podczas panelu zostaną ogłoszeni laureaci Konkursu Grantowego „Niebieskie Granty”.