16:30 – 17:00 Pomorski Fundusz Rozwoju jako instrument polityki gospodarczej regionu

W jaki sposób Pomorski Fundusz Rozwoju wspiera rozwój lokalnych przedsiębiorstw oraz inicjatyw gospodarczych? W trakcie debaty nasi eksperci omówią rolę PFR w kształtowaniu polityki gospodarczej regionu oraz jego wpływ na zrównoważony rozwój ekonomiczny. Przyjrzymy się strategiom inwestycyjnym oraz mechanizmom finansowym, które Fundusz wykorzystuje w celu wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności.

Gospodarz: Samorząd Województwa Pomorskiego

 

17:00 – 17:30 Jak przygotować strategię zrównoważonego rozwoju gminy

Zrównoważony rozwój jednostki samorządu terytorialnego prowadzi do pozytywnych zmian jakościowych i ilościowych na danym obszarze, przy jednoczesnym poszanowaniu walorów środowiska oraz zasady równości społecznej. Dlatego tak ważne staje się opracowanie właściwej strategii w gminach. Strategia zrównoważonego rozwoju to istotny dokument porządkujący wiedzę o stanie miasta i gminy oraz planowanych kierunkach jego rozwoju na najbliższe lata. Stanowi ona niezbędną podstawę do skutecznego starania się o fundusze Unii Europejskiej na różne cele społeczne i inwestycyjne, które mieszkańcy miasta i gminy wskazali w toku opracowywania Strategii jako ważne dla siebie i swego otoczenia.

Jak zatem stworzyć skuteczną strategię zrównoważonego rozwoju dla naszej gminy?

Gospodarz: ESG Impact Network

17:00 - 17:30 Jak przygotować strategię zrównoważonego rozwoju gminy:
16:30 - 17:00 Pomorski Fundusz Rozwoju jako instrument polityki gospodarczej regionu:
17:00 - 17:30 Jak przygotować strategię zrównoważonego rozwoju gminy:
Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie