Współczesne Polskie miasta tworzą mieszkańcy różnych narodowości, którzy w różnym wymiarze i na różne sposoby starają się uczestniczyć w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym zamieszkiwanych ośrodków miejskich. Po 24 lutego 2022 r. liczba obywatelek i obywateli Ukrainy mieszkających obecnie w Polsce znacząco się powiększyła, wiele z tych osób to młodzież która podejmuje naukę w polskich szkołach i na polskich uczelniach wyższych. Jednostki samorządu terytorialnego na różnych szczeblach oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego podejmują liczne działania mające na celu wsparcie przedstawicieli mniejszości narodowych zamieszkujących polskie miasta w realizacji ich różnych potrzeb. W świecie polskiego samorządu coraz bardziej zauważalne są także bardzo ścisłe współpracę miast i gmin oraz organizacji samorządowych z zagranicznymi partnerami i samorządami. Polskie miasta stają się coraz bardziej wielonarodowe – jakie wyzwania taka tendencja niesie dla polskich samorządowców i mieszkańców oraz jakie korzyści możemy dostrzec w powstawaniu wielokulturowych ośrodków miejskich?

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie