Mirosław Czapla

Starosta Powiatu Malborskiego
Mirosław Czapla
Starosta Powiatu Malborskiego

bio

Urodzony 24 czerwca 1955 roku. Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie z tytułem Inżyniera Inżynierii Środowiska oraz Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie na kierunku Ekonomia, w której uzyskał tytuł magistra.
Posiada licencję zawodową zarządcy nieruchomości, a także dyplom Ministerstwa Skarbu Państwa dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.
Jest czynnym politykiem samorządowym od przeszło 30 lat. Działalność polityczną rozpoczął w 1990 r. jako radny Miasta Malborka. Następnie od 1998 r. został radnym Powiatu Malborskiego, gdzie w latach 2002-2006 był przewodniczącym Rady Powiatu, a od 2006 roku do dzisiaj pełni funkcję Starosty Powiatu Malborskiego. W 2015 roku został wybrany na Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego i funkcję tą sprawuje do dzisiaj.
Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za swoją działalność na rzecz społeczności lokalnej. Posiada również szereg odznaczeń resortowych m.in. Złoty Medal za zasługi dla Straży Pożarnej, Srebrny Medal za zasługi dla Policji, Medal II Stopnia za zasługi dla PCK. Został również uhonorowany przez Związek Powiatów Polskich tytułem „Samorządowiec 20-lecia”.

Mirosław Czapla
Starosta Powiatu Malborskiego

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie