• Jaka jest przyszłość polskich szpitali w nowym systemie, i czy założone poprawa jakości i rentowności szpitali jest możliwa do osiągnięcia?
• Czy bez zmian w wycenach świadczeń usług zdrowotnych, szczególnie przy wzroście kosztów można osiągnąć zakładane cele?
• Czy planowane zmiany zapewnią pacjentom dostęp do opieki zdrowotnej na dobrym poziomie, a podmiotom stabilność długofalowego funkcjonowania?
• Czy zmiany w dostępie do wykonywania zawodu wprowadzone w ostatnich tygodniach dla uchodźców z Ukrainy mogą wpłynąć łagodząco na wydolność polskiego systemu opieki zdrowotnej wobec wzrostu zapotrzebowania na usługi zdrowotne związane z exodusem uchodźców?
Na te i inne pytania odpowiedzi szukać będą paneliści:
- Roman Kolek, Przewodniczący Komisji Zdrowia Związku Województw RP
- Dariusz Godlewski, Prezes Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej S.A. w Poznaniu
- dr Sebastian Sikorski, Adiunkt, Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
- Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego
- dr Piotr Warczyński, polski lekarz i urzędnik, w latach 2014–2017 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia
- Marek Wójcik, Sekretarz Strony Samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Pełnomocnik ds. Legislacji Biura Związku Miast Polskich
Debatę, której gospodarzem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego poprowadzi Magdalena Gryn, dziennikarka redakcji Forbes.
12 kwietnia 2022, 12:00 – 13:00, Sala: Columbus AB