• Jaka jest przyszłość polskich szpitali w nowym systemie, i czy założone poprawa jakości i rentowności szpitali jest możliwa do osiągnięcia?
• Czy bez zmian w wycenach świadczeń usług zdrowotnych, szczególnie przy wzroście kosztów można osiągnąć zakładane cele?
• Czy planowane zmiany zapewnią pacjentom dostęp do opieki zdrowotnej na dobrym poziomie, a podmiotom stabilność długofalowego funkcjonowania?
• Czy zmiany w dostępie do wykonywania zawodu wprowadzone w ostatnich tygodniach dla uchodźców z Ukrainy mogą wpłynąć łagodząco na wydolność polskiego systemu opieki zdrowotnej wobec wzrostu zapotrzebowania na usługi zdrowotne związane z exodusem uchodźców?

 

Na te i inne pytania odpowiedzi szukać będą paneliści:

  • Roman Kolek, Przewodniczący Komisji Zdrowia Związku Województw RP
  • Dariusz Godlewski, Prezes Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej S.A. w Poznaniu
  • dr Sebastian Sikorski, Adiunkt, Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego
  • dr Piotr Warczyński, polski lekarz i urzędnik, w latach 2014–2017 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia
  • Marek Wójcik, Sekretarz Strony Samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Pełnomocnik ds. Legislacji Biura Związku Miast Polskich

Debatę, której gospodarzem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego poprowadzi Magdalena Gryn, dziennikarka redakcji Forbes.

Dowiedz się więcej

12 kwietnia 2022, 12:00 – 13:00, Sala: Columbus AB

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie