Cele klimatyczne oraz otoczenie ekonomiczne sprawiają, że samorządy skupiają się na kreowaniu projektów wspierających transformację energetyczną i rozwiązań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Kluczowym aspektem realizacji tych inwestycji jest kwestia dostępności środków własnych, krajowych oraz funduszy europejskich.

  • Po jakie alternatywne do środków własnych źródła finansowania mogą sięgać samorządy przy budowie instalacji odnawialnych źródeł energii, czy szerzej całego ekosystemu energetycznego z magazynami energii, sieciami przesyłowymi i inteligentnymi licznikami?
  • Jak sprawdzają się w praktyce zasady współfinansowania samorządowych projektów energetycznych przyjęte przez banki i instytucje rozwojowe oraz banki komercyjne?
  • Jaka będzie rola klastrów i spółdzielni energetycznych w zapewnianiu bezpieczeństwa energetycznego i jakie ryzyka wiążą się z takimi projektami z punktu widzenia instytucji finansujących?

 

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie