Marcin Borek

Dyrektor Funduszu Inwestycji Samorządowych w Polskim Funduszu Rozwoju
Marcin Borek
Polski Fundusz Rozwoju

bio

Dyrektor Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz doradca Zarządu w Polskim Funduszu Rozwoju. W ciągu swojej kariery zawodowej doradzał na rzecz podmiotów publicznych i prywatnych, a także pozyskiwał fundusze na inwestycje. Ma szerokie doświadczenie we wspomaganiu samorządów w realizacji projektów – przygotowywał projekty wyłaniania partnerów prywatnych w modelu PPP dla miasta Łodzi, Warszawy i Poznania, a także dla miasta Ałmaty w Kazachstanie.

Wspierał doradczo wiele spółek samorządowych, kolejowych, przedsiębiorstw państwowych, takich jak: Polskie Koleje Państwowe, Polskie Koleje Górskie, Polskie Porty Lotnicze, Kraków Airport i inne. Wspomagał sektor prywatny, m.in. jedną z większych spółek wodno-kanalizacyjnych w Polsce w zakresie strukturyzacji projektu PPP, a także pozyskania finansowania na realizację przedsięwzięcia o wartości 1 mld PLN. Pełnił rolę wiodącego doradcy finansowego w licznych transakcjach fuzji i przejęć.

Marcin pełnił także rolę doradcy Rządu Polskiego w zarządzaniu pozyskiwaniem środków z UE na projekty infrastrukturalne. Był współtwórcą dobrych praktyk, które zostały przyjęte przez Rząd Polski jako standard.

Marcin Borek
Polski Fundusz Rozwoju

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie