Maciej Urbanek

Wójt Gminy Pszczółki
Maciej Urbanek
Gmina Pszczółki

bio

Maciej Urbanek, z wykształcenia politolog, od ponad 13 lat jest związany z samorządem. W latach 2010-2018 zasiadał w Radzie Gminy Pszczółki, zaś od 2018 r. piastuję funkcję Wójta Gminy Pszczółki.
W 5 letniej kadencji udało się mu zrealizować ponad 130 zadań inwestycyjnych w tym przebudować 16 dróg o łącznej długości ponad 6 km oraz pozyskać ze środków zewnętrznych ponad 56 mln zł (Fundusz Dróg Samorządowych, Fundusz Inwestycji Lokalnych, Regionalny Program Operacyjny, Program Inwestycji Strategicznych).
Za kadencji Pana Macieja Gmina Pszczółki, jako pierwsza w Powiecie Gdańskim, wprowadziła Budżet Obywatelski, ponadto wprowadzono „Maćkowe”, czyli jednorazową wyprawkę dla nowonarodzonego Mieszkańca Gminy Pszczółki, uruchomiono Gminną Komunikację Autobusową oraz powołano Radę Seniora.
Obecnie swoją uwagę skupia na najważniejszej gałęzi infrastruktury z perspektywy rozwijającej się gminy, a mianowicie na inwestycjach wodociągowo-kanalizacyjnych oraz na infrastrukturze kubatorowej – trwa budowa nowej szkoły podstawowej oraz nowej świetlicy wiejskiej.
Pan Wójt prężnie działa w mediach społecznościowych – Facebook’owy profil ma ponad 4.5 tys. obserwujących, a to wszystko dzięki systematycznym i rzetelnym informacjom przekazywanym głównym Odbiorcom, czyli Mieszkańcom Gminy Pszczółki.
7 kwietnia 2024 r. Mieszkańcy Gminy Pszczółki po raz kolejny obdarzyli go zaufaniem – został ponownie wybrany na wójta.

Zobacz debaty:

Maciej Urbanek
Gmina Pszczółki

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie