Uwarunkowania tworzenia dobrego klimatu dla rozwoju gospodarki zeroemisyjnej wydaje się szczególnie istotny dla JST. Samorządy potrzebują w obecnych czasach dostępu do wiedzy praktycznej, umożliwiającej szybką implementację. Warto na konkretnych przykładach podpowiadać jak współpracować aby generować projekty zeroemisyjne, włączające społeczeństwo. Jak finansować takie projekty, na co zwracać uwagę? To samorządy niosą na swych barkach ciężar budowania i koordynowania efektywnych lokalnych ekosystemów gospodarki zeroemisyjnej – wspierajmy ich w tym trudnym zadaniu, zapewniając inspirujące know how.

  • W jaki sposób efektywnie budować ekosystemu gospodarki zeroemisyjnej we współpracy JST ze środowiskiem naukowym i gospodarczym?
  • Jak rolę odgrywają lokalnych banków w finansowaniu rozwoju klastrów energetycznych
  • Znane praktyki poprawiające w samorządach efektywność energetyczną oraz projekty związane z niezależnością energetyczną – kwestie finansowania i  planowania, nawiązywania współpracy pomiędzy poszczególnymi grupami
  • Jaka jest najlepsza droga do uproszczenia zasad oraz likwidacji barier regulacyjnych w zakresie wykorzystania energii ze źródeł OZE w podmiotach miejskich.
  • Jak realizować kluczowe zielone inwestycje we współpracy rządu i samorządu.
  • Szanse i wyzwania związane z wykorzystaniem partnerstwa publiczno-prywatnego, w tym umów o poprawę efektywności energetycznej (EPC – Energy Performance Contract)
Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie