Andrzej Dopierała

Prezes Zarządu Asseco Data Systems SA, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland SA
Andrzej Dopierała
Asseco Data Systems SA, Asseco Poland SA

bio

Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem. Po studiach pracował w USA i Kanadzie. Po powrocie do Polski, w latach 1994 – 2006 pracował w Hewlett-Packard Polska, gdzie przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję prezesa zarządu. Następnie został Prezesem Zarządu Oracle Polska, jednocześnie będąc zaangażowanym w strukturach regionalnych korporacji.

We wrześniu 2013 r. został wiceprezesem Asseco Poland SA odpowiedzialnym m.in. za spółkę holdingową Asseco Systems S.A, która w styczniu 2016 r. rozpoczęła działalność operacyjną jako Asseco Data Systems SA, łącząc 6 spółek z Grupy Asseco. Andrzej Dopierała pełni funkcję Prezesa Zarządu tej jednej z największych firm IT w Polsce. Pod jego bezpośrednim nadzorem pozostaje biznes podpisu elektronicznego i cyfrowych usług zaufania. Jednocześnie w Asseco Poland pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego m.in. za Sektor Obronności i rozwiązania cyberbezpieczeństwa. Od czerwca 2019 r. pełni również funkcję Prezesa Zarządu ComCERT SA, spółki z Grupy Asseco specjalizującej się w usługach związanych z cyberbezpieczeństwem. Od kwietnia 2021 r. jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej tej spółki.

Andrzej Dopierała
Asseco Data Systems SA, Asseco Poland SA

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Samorządowy Kongres Finansowy13-14 maja 2024, Sopot

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie