Ilona Galia Antoniszyn

Dyrektor Biura Przedstawicielstwa Politycznego grupy Volkswagen AG w Warszawie
Ilona Galia Antoniszyn
Volkswagen

bio

Ilona Galia Antoniszyn (ur. 26 czerwca 1975 r. We Wrocławiu) – ekonomistka, urzędnik samorządu terytorialnego, polityk, w latach 2010-2011 wicewojewoda województwa dolnośląskiego. W latach 2011–2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, w latach 2012–2015 sekretarz Głównego Komitetu Wykonawczego Polskiej Partii Ludowej (PSL).

W 1995 roku ukończyła V Liceum Ogólnokształcące im. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu. W latach 1995-2000 studiowała ekonomię na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie (Oder) i uzyskała tytuł magistra zawodowego. W 2002 r. zakończyła studia w Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu, które uzyskały dyplom z zakresu instytucji i prawa Unii Europejskiej, stosunków międzynarodowych, dyplomacji, gospodarki światowej, prawa międzynarodowego i stosunków transatlantyckich. Doświadczenie międzynarodowe zdobyła m.in. w École Nationale d’Administration w Paryżu i Politechnice Helsińskiej. W latach 2008-2010 pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, najpierw jako zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a następnie jako zastępca dyrektora Europejskiego Funduszu Społecznego i Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W 2015 r. Została głównym doradcą ekonomicznym Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Od 2016 roku pracuje w branży motoryzacyjnej. Jako Dyrektor Biura Przedstawicielstwa Politycznego w Warszawie całej grupy Volkswagen AG odpowiedzialna jest za wsparcie wszystkich spółek grupy VW w Polsce w zakresie inwestycji i oraz kontaktów politycznych.

Ilona Galia Antoniszyn
Volkswagen

Zobacz również

Wybierz wydarzenie
Europejskie Forum Samorządowe14-15 października 2024, Poznań

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

W ramach newslettera przesyłać będziemy informacje o inicjatywach Samorządowego Kongresu Finansowego. Możesz spodziewać się także zaproszeń do udziału w debatach, ale również materiałów eksperckich w postaci komentarzy, artykułów czy raportów i filmów video.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną (newsletter) i listowną na temat innych wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Myśli Strategicznych. Zgoda jest obowiązkowa. Administratorem moich danych osobowych jest Fundacja Centrum Myśli Strategicznych z siedzibą ul. Stępińska 28, 00-739 Warszawa, e-mail: kontakt@fundacjacms.pl Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa oraz prawo do przeniesienia danych.*

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie